Čo je to virtuálna výzva?

Pandémia v súvislosti s ochorením COVID-19 spôsobila zrušenie množstva podujatí – medzi nimi aj tých športových. Väčšina organizátorov naprieč celým svetom sa však rýchlo prispôsobila súčasným obmedzeniam a vynašli spôsob, ako pokračovať v športových podujatiach ďalej. Začali sa objavovať takzvané virtuálne preteky.

Portál Virtual Challenge však tento pojem posúva ešte ďalej a vytvára priestor pre všetkých ľudí bez ohľadu na úroveň kondície. Šport by nemal byť len o prekonávaní druhých, ale najmä o prekonávaní samého seba – tak prečo neprijať virtuálnu výzvu a nedokázať si, že na to máte?

Okrem svojho zdravia však navyše podporíte aj dobrú vec – našich úžasných paralympijských športovcov!

Logo Virtual Challenge na tričku

Bežecké preteky inak

Pozrime sa v skratke na to, ako sa počas pandémie pretransformovali napríklad bežecké preteky. Veľmi rýchlo vznikli tzv. „virtuálne behy“, ktoré síce musia účastníci absolvovať tak isto ako pred pandémiou, avšak nie na hromadnom podujatí, no individuálne.

Bežec si vopred zaplatí štartovné, odbehne danú trasu – v čase a na úseku, aký si sám vyberie – a po nahratí fotky do systému dostáva obratom medailu. K takémuto typu behov nepotrebujete smart zariadenie a svoj výkon si nemusíte digitálne zaznamenávať, pretože sa neporovnáva s ostatnými bežcami.

Práve tento prvok „súťaživosti“ však chýbal mnohým športovcom, ktorí si radi zmerajú svoje sily s inými účastníkmi. Vznikol preto druhý typ virtuálnych behov, kedy sa používa jednotná aplikácia a výsledky sa navzájom porovnávajú. Odmenou vám už však zväčša nie je medaila, ale iba dobrý pocit z prekonania výsledkov iných.

Nesúťažte, prekonávajte sa!

Globálna pandémia nám teda všetkým ukázala, že veci sa dajú robiť aj inak. Preteky sa môžu zrazu odohrávať vo virtuálnom priestore a vy už nemusíte chodiť na hromadné podujatia, ale môžete športovať v čase a na trati, ktorá vám najviac vyhovuje. Otvoril sa nám tak svet nových možností.

Účastníci výziev Virtual Challenge

Túto myšlienku rozvíja aj stránka Virtual Challenge, avšak s tým rozdielom, že ľudí nevyzýva len k pretekom a porovnávaniu výsledkov, ale k športu ako takému – podobne, ako je to v prvom prípade virtuálnych behov.

Tých však už v súčasnej dobe existuje hromada a nenájdete ich všetky na jednom mieste. Vyžaduje si to čas strávený na internete a ďalšou nevýhodou je to, že ide vždy len o jednu športovú disciplínu.

Portál Virtual Challenge to však mení a prináša vám možnosť športovať kdekoľvek a kedykoľvek. Milujete viac cyklistiku, turistiku, plávanie alebo in-line? U nás si vyberie skutočne každý, bez ohľadu na to, akú máte kondíciu.

Navrhli sme rôzne druhy výziev v rôznych obťažnostiach a časom budeme našu ponuku rozširovať. Vy tak máte možnosť zašportovať si, urobiť niečo pre svoje zdravie a my vám ako odmenu zašleme krásnu medailu, ktorá vám bude ešte dlho pripomínať váš výkon.

Pre kompletnú ponuku výziev kliknite sem

Čo je cieľom projektu a ako funguje?

Cieľom projektu je rozhýbať celé Slovensko (ale aj Česko) – bez ohľadu na to, či ste aktívny športovec, ktorý pravidelne navštevuje podujatia, alebo športujete len pre dobrý pocit. Našou cieľovkou sú dokonca aj ľudia, ktorí sa ešte len odhodlávajú k športu, no nevedia ako začať. Stačí si vybrať z našej ponuky výziev ten šport, ktorý vám najviac vyhovuje, zvoľte si obťažnosť a môže sa ísť na to – bez nátlaku, bez porovnávania, bez vopred stanovenej trasy. Tempo a výkon závisí len od vašich možností, no isté je však to, že vás vždy odmeníme krásnou medailou!

medaily Virtual Challenge

*Tie odosielame aj do zahraničia.

Ako dôkaz nám pošlite selfie po zdolaní výzvy, no ak si svoje výkony zaznamenávate a radi by ste ich mali uchované, nahrajte si do svojho profilu aj screenshot z aplikácie. V sekcii „rebríček“ následne nájdete mená účastníkov zoradené podľa počtu zdolaných výziev. Čím viac ich prijmete, tým vyššie zľavy získate na ďalšie štartovné.

Pozor, pri športe to však nekončí…

Pomáhame športom

Prijatím výzvy môžete okrem svojho zdravia pomôcť aj niekomu inému – znevýhodneným športovcom. Je nám cťou byť partnerom Slovenského paralympijského výboru, ktorému sme sa rozhodli na pravidelnej báze darovať časť z nášho zisku. Kúpou štartovného si tak neplatíte len svoju krásnu medailu, ale aj rovno prispievate jedným eurom našim úžasným paralympijským športovcom. Ľuďom, ktorí nám každým dňom dokazujú, že prekážky sú len v našej hlave a ak máme odhodlanie, dokážeme zdolať akúkoľvek výzvu!

Ak vás náš projekt zaujal, budeme radi ak vyzvete k dobrej veci aj svoju rodinu alebo známych. Výzvy tak môžete zdolávať spoločne, môžete sa navzájom podporovať a ťahať ďalej. Zašportujete si, urobíte niečo prospešné pre vaše zdravie, získate krásnu medailu a ako bonus podporíte paralympijský šport na Slovensku.

Tím Virtual Challenge

Ďakujeme!
Váš tím Virtual Challenge